Tonkababos, feketeszezámos, feketeribizlis finomság lett 2023-ban Budapest desszertje

A Magyar Csokoládé és Édesség Szövetség hatodik alkalommal osztotta ki a Budapest Desszertje címet, amelyet idén egy feketeribizlis-tonkababos-feketeszezámos sütemény nyert el.

A cukrászverseny tavalyi győztese által választott idei két kötelező alapanyag a feketeribizli és a tonkabab volt. A zsűrizés anonim módon zajlott, a bírálók is csak a pontszámok összesítése után ismerték meg a győztes kilétét.

Az idei év Budapest desszertjét alul feketeszezámos piskóta alkotja, amelyet feketeribizlis puha zselével töltöttek be, erre tonkababos, áfonyás feketeribiszke mousse kerül belga étcsokoládé ganache-sal és ropogós krokantpralinéval. Mivel a feketeribizli igen aromás és savas gyümölcs, ezért áfonyával párosították, amelyhez nagyon jól passzol a tonkabab.

A desszerthez felhasznált, 65 százalékos kakaótartalmú különleges bio étcsokoládé Madagaszkár északi részén, tamarindfák között termesztett kakaóbabokból készül, és egyedülállóan gyümölcsös ízjegyekkel rendelkezik.

A szezám jól harmonizál a savas gyümölcsökkel, ezért választották a piskótához, amelyhez liszt helyett pirított feketeszezámot használtak, a piskóta így gluténmentes lett.

fotó: Lakatos Péter | MTI

A díjnyertes sütemény először az Édes Napok Budapest csokoládé- és édességünnepen kóstolható meg péntektől vasárnapig a Szent István-bazilika előtt.

Az Édes Napok Európa egyik legnagyobb csokoládé és édesség tematikájú szakvására; a Szent István-bazilika előtt több mint negyven kiállító édességeivel találkozhat a közönség.

Szállások

Kövess minket Instagramon!

Kövesd Instagram oldalunk a legfrissebb fotós tartalmakért!