Budapest
Ezen, a hazai vasúti járműjavításhoz, járműgyártáshoz ezer szálon kötődő ipari örökségi helyszínen épül fel az új Közlekedési Múzeum, ahol pénteken időszaki kiállítás nyílt a Volt egyszer egy Északi… a történet folytatódik címmel.

fotó: Szigetváry Zsolt | MTI
A nagyszabású, 2000 m2-es kiállítás, amely emléket állít az épületnek, az ott dolgozóknak és azoknak a járműveknek, amelyek a környéken készültek, október végéig számos kísérőprogrammal együtt valósul meg.

fotó: Szigetváry Zsolt | MTI
A tárlaton bemutatják a XX. század ikonikus és meghatározó vasúti járműveit, látható pl. egy nevezetes 424-es gőzmozdony, a vasútvillamosítás kiemelkedő alakja, a Kandó Kálmán által tervezett, már 1932-ben forgalomba állt V60-as villanymozdony, egy a Szellem becenévre hallgató 242-es, amely a gőzmozdonyok sebességrekordját tartja Magyarországon. Látható továbbá két M44-es tolatómozdony, egy Cmn személykocsi és az 1935-ös Árpád gyorssínautóbusz, amely Budapest és Bécs között közlekedett.

fotó: Szigetváry Zsolt | MTI
Kövesd Instagram oldalunk a legfrissebb fotós tartalmakért!